четвер, 26 березня 2020 р.

Мовленнєвий розвиток дитини

Мовленнєвий розвиток дитини

Мовленнєвий розвиток дитини
Мовленевий розвиток дитини є дуже важливим моментом, оскільки від нього залежить рівень освіченості та інтелекту малюка в майбутньому.


Величезний крок вперед в мовленнєвому розвитку дитина робить  протягом другого року життя, коли її словниковий запас збільшується в середньому в 200 разів.
Батьки повинні розуміти, що сама по собі дитина не може навчитися розмовляти. Важливо, щоб дитина постійно чула правильну мову мами, тата і інших людей. З малюком можна говорити про що завгодно і коли завгодно. Намагайтеся коментувати кожну Вашу дію чи подію. 
Для малюка важливе повторення, оскільки тільки таким чином він зможе спочатку запам’ятати, а потім відтворити ті чи інші слова.
Батьки не повинні розмовляти з дитиною «дитячою» мовою, дитина повинна чути правильну вимову. 
Коли Ви почуєте від дитини якесь слово на «дитячій» мові, яке Ви розумієте (наприклад, «ля-ля», що означає «лялька»), намагайтесь продовжити розмову на цю тему, але при цьому промовляйте слово правильно, щоб дитина запам'ятовувала.
У тому випадку, якщо малюк чимось зацікавився, то необхідно відразу назвати цей предмет і трохи розповісти про нього.
Мовленевий розвиток дитини багато в чому залежить від розвитку дрібної моторики, тому намагайтеся частіше грати з дитиною в пальчикові ігри, ліпити з пластиліну, грати в ігри з крупами або піском, а також робити масаж долоньок.
Не вимагайте від дитини, щоб вона відразу ж правильно говорила всі слова, просто частіше їх повторюйте, і дитина незабаром зможе відтворити їх правильно.
Дворічна дитина володіє словниковим запасом в 100-300 слів, які вона може вимовляти не зовсім чітко, але при цьому її можна зрозуміти.

Завжди враховуйте той факт, що мовленнєвий розвиток кожної дитини індивідуальний, тому один і той же навик може з’явитися в однієї дитини раніше, а в іншої дещо пізніше. У цьому немає нічого страшного, норми мовленнєвого розвитку існують не для того, щоб показати батькам, що їх дитина відстає, а для того, щоб вони мали чітке уявлення, в якому віці на які моменти слід звернути увагу, для того, щоб їх дитина розвивалась гармонійно.

Немає коментарів:

Дописати коментар