вівторок, 31 березня 2020 р.

Особливості розвитку дитини дошкільного віку

Особливості розвитку дитини дошкільного віку

Особливості розвитку дитини дошкільного віку
Не багато батьків замислюються над тим, що розвиток дитини починається задовго до її появи на світ ще на етапі внутрішньоутробного розвитку. З народження і до того моменту, коли дитині виповнюється сім років, дитина проходить гігантський шлях розвитку. Величезний вплив на розвиток дитини дошкільного віку роблять фактори навколишнього середовища та виховання.



Особливість розвитку дитини дошкільного віку полягає в тому, що такий розвиток не можливий без поваги до дитини як індивіду. Дуже важливо розвивати в крихітному чоловічку його індивідуальність, враховуючи особливості нервової системи крихти, а також вроджені та успадковані особливості.
На початковому етапі розвитку дитини важливим етапом є становлення рухових функцій крихти. До півроку у кожної дитини досить сильно виражені безумовні рефлекси, які в майбутньому перетворяться на умовно – рефлекторні зв’язки і будуть вдосконалюватися протягом усього життя.
Вченими доведено, що при народженні у людини «автоматичних » дій набагато менше, в порівнянні з тваринами, але зате їй властива найбільша здатність до навчання.
Дошкільний вік не дарма є дуже важливим періодом у розвиток дитини, оскільки саме в цей час відбувається перехід малюка до нових відносин з дорослими, однолітками, а також з навколишнім світом.
Багато психологів особливу увагу приділяють такому поняттю в розвитку дитини, як «криза трьох років», коли дитина не може терпіти опіку дорослого і завжди хоче наполягати на своїй вимозі.
Така поведінка є сигналом того, що прийшов час змінити тип взаємин дорослого і дитини і намагатися надати їй більшу самостійність.
На третьому році життя у кожного малюка з’являється вимога «я – сам» , яка свідчить про те, що у дитини з’явилися нові потреби в самостійних діях.
Головним завданням батьків на цьому етапі розвитку дитини є підтримка її прагнення до самостійності, допомога в тому, щоб малюк помітив зростання своїх досягнень і був задоволений собою.
Крім цього, особливістю розвитку дитини дошкільного віку є те, що вона потребує підтримки батьків і турботи вихователя.
До кінця молодшого дошкільного віку дитина досить сильно потребує спілкування з дорослими, а також досить активно починає ставити безліч питань. Завданням дорослих є заохочення пізнавальної активності дитини.
Дорослішаюча дитина завжди бере приклад з дорослих, тому батьки повинні показувати малюкові приклад гуманного, доброго ставлення до оточуючих і здійснення позитивних вчинків .
Дуже важливо враховувати, що малюки 3-4 років – це, в першу чергу , «діячі», а не спостерігачі, тому для успішного їх розвитку дуже важливий досвід активної різноманітної діяльності .
Досить важливим періодом у розвитку дитини дошкільного віку є перехід в старшу групу в дитячому саду, коли вона вперше починає відчувати себе старшою серед інших дітей у дитячому садку. На цьому етапі розвитку у малюка вперше з’являється відчуття «дорослості». Таке відчуття спонукає дитину далі розвиватися і вирішувати нові складніші завдання.
На цьому етапі розвитку батькам також необхідно проявляти терпіння і не намагатися робити все за дитину. Потрібно підштовхнути малюка до вирішення конкретного завдання за допомогою навідних запитань і порад.
Дуже важливо дати дитині можливість самостійно вирішити поставлене завдання, і завжди намагатися підтримувати і заохочувати ініціативу дитини .
Коли дитина перебуває в старшому дошкільному віці, то у неї відбувається активний період розвитку творчості, пізнання і особистих інтересів. Дуже важливо показати малюкові, що дуже важливим джерелом нових знань може стати книга.
Також на цьому етапі розвитку кожна дитина повинна навчитися завжди помічати стан однолітка, його образу, засмучення або нудьгу і проявляти співчуття, готовність допомогти .

Дуже важливим моментом розвитку дитини дошкільного віку є спілкування з однолітками.

Немає коментарів:

Дописати коментар